Bizi Takip Edin!
Dil Seçimi:

Kuruluşunun temelinde Türkiye’de karşılanmamış bir temizlik ihtiyacına çözüm sunma başarısı yatan Levent Kimya, 1979 yılında Güngör Pekşen ve Levent Pekşen tarafından Antalya’da kuruldu.

Türkiye’nin sularında yüksek oranda bulunan minerallerin neden olduğu kireçlenmiş kalıntıların temizlenememesi yaygın bir sorundu. Bu sorunun çözümü için Porçöz’ü geliştiren Güngör Pekşen bu sayede Levent Kimya’yı kireç çözücü pazarının yaratıcısı ve lideri konumuna taşıdı. İsmini kireç anlamına gelen “Por” ve “Çözüm” kelimelerinin birleşiminden alan Porçöz, Levent Kimya’nın yarattığı jenerik bir marka olarak pazardaki lider konumunu koruyor.

Antalya Döşemealtı’ndaki Organize Sanayi Bölgesi’nde 20 bin metrekaresi kapalı olmak üzere, toplam 40 bin metrekarelik tesisinde çalışmalarını sürdüren Levent Kimya, Porçöz markası altında farklı temizlik ihtiyaçlarına çözüm olan yenilikçi ürünleriyle büyümesini sürdürüyor.

Geçmişinden gelen değerlerini, günümüz teknolojisi, dinamikleri ile buluşturarak evrimleşen Levent Kimya, ürün gamını geliştirmeye devam ediyor. Levent Kimya; Porçöz Ekstra Güçlü Temizlik Ailesi ve Sprey Ailesi’ne ek olarak Mayıs 2018’de pazara sürdüğü Elektrikli Ev Aletleri Serisi, Ekstra Güçlü Tuvalet Temizleyici ve Çok Amaçlı ürünleri ile farklı temizlik ihtiyaçlarına çözüm sunuyor. Temizlik sektöründe Türkiye’nin yerli gücü olan Levent Kimya, uluslararası pazarda da gücünü artırıyor.

guneyliler-markalar-levent-kimya-detail-img2

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et